czwartek, 6 października 2011

Kampania na telefon nowe narzędzia kampanii politycznej

Trwająca do 8 października kampania wyborcza stanowi dla komitetów okres najintensywniejszego wysiłku w kierunku dotarcia do jak największej liczby obywateli. Szczególnie popularnym w Stanach Zjednoczonych, a mało docenianym dotychczas w Polsce, narzędziem komunikacji politycznej jest polityczne call center, pozwalające kandydatom na bezpośrednie dotarcie do ogromnej liczby odbiorców.


- Telemarketing w kampaniach wyborczych może składać się z rozmaitych elementów ,w zależności od przyjętych strategii i celów kandydata. Istnieje możliwość założenia klasycznego call center, w którym konsultanci, często wolontariusze, kontaktują się z obywatelami lub odpowiadają na ich pytania. Inny system to konfiguracja komunikatu nagranego przez kandydata, który jest odtwarzany po odebraniu telefonu przez odbiorcę mówi Ryszard Karolczyk z firmy CETEKOM, wdrażającej systemy teleinformatyczne w firmach i instytucjach. Ogromną zaletą takich działań jest możliwość stworzenia rozbudowanej i szczegółowej bazy danych o potencjalnych wyborcach.

Informator telefoniczny pozwala na dotarcie do potencjalnych wyborców z bezpośrednim przekazem, a także zaangażowanie odbiorcy i natychmiastowe otrzymanie informacji zwrotnej. Pomaga to w interaktywnym kreowaniu wizerunku polityka, a zasięg geograficzny prowadzonych działań jest nieograniczony. Aby jednak kampania telefoniczna była skuteczna, zastosowany system musi opierać się na zaawansowanych rozwiązaniach informatycznych, dopasowanych do potrzeb i możliwości danego sztabu. Jakie perspektywy stwarza opracowanie dedykowanego systemu telemarketingu politycznego?

Zastosowanie politycznego centrum telefonicznego pozwala, przede wszystkim, na zwiększenie wydajności prowadzonych działań marketingowych, dotarcie do większej liczby odbiorców po niższych kosztach. W porównaniu do poczty tradycyjnej, połączenia telefoniczne wykonywane masowo na numery stacjonarne i komórkowe odznaczają się dużo niższymi kosztami i większym zasięgiem.

- System IVR, Interactive Voice Response, polega na wybieraniu z bazy numeru telefonu wyborcy, który może odsłuchać nagrany komunikat np. z programem politycznym kandydata. Istnieje także możliwość integracji nagrania z syntezatorem mowy, w tym szczególnie IVONA, poprawiającym brzmienie głosu, dzięki czemu jest ono bardziej naturalne wylicza Ryszard Karolczyk.



Dane zebrane za pomocą politycznego call center mogą służyć tworzeniu profili zwolenników polityka oraz kategorii osób zainteresowanych konkretnymi kwestiami, takimi jak: podatki, edukacja itp. Taka baza może zawierać adresy, telefony, maile, deklarowane preferencje polityczne. Umożliwia to bieżące informowanie ich o inicjatywach, planach, lokalnych spotkaniach z wyborcami. Ponadto zaawansowane systemy informatyczne monitorują prowadzone działania, dostarczają danych statystycznych dotyczących opinii społecznej i odsetku zwolenników/przeciwników kandydata oraz rozliczają skuteczności kampanii wyborczej.



Dodatkowo możliwe jest zintegrowanie bazy danych call center z witryną internetową partii czy kandydata, na której pojawiają się automatycznie informacje przesyłane drogą elektroniczną. Nowoczesna kampania teleinformatyczna może być także uzupełniona o takie kanały komunikacji jak: sms, fax, mail czy czat internetowy.



- Koszt wdrożenia wyborczego call center zależy m.in. od liczby konsultantów realizujących zlecenie, czasu trwania przeprowadzanych rozmów, liczby rekordów w bazie danych (im bardziej szczegółowe informacje o respondentach, tym większa wartość usługi) oraz tego, czy rozmowy są przychodzące, czy wychodzące wyjaśnia ekspert z firmy CETEKOM.

Tegoroczne wybory do sejmu i senatu stwarzają szczególnie sprzyjające warunki dla telemarketingu politycznego. Trybunał Stanu dopiero na ostatniej prostej kampanii zezwolił na powrót do spotów wyborczych, ulotek i plakatów, przez co kandydaci zmuszeni byli do bardziej bezpośredniej komunikacji z obywatelami. Już 10 października okaże się, jakie techniki dotarcia do wyborców okazały się najbardziej skuteczne dla kandydatów na posłów i senatorów VII kadencji.

Kinga Syrek

System telepresence HUAWEI TP3006

Na naszym rynku, w dystrybucji KONTEL-TELECOM huawei.kontel.pl oficjalnego dystrybutora rozwiązań wideokonferencyjnych i telepresence marki Huawei w Polsce, jest już dostępny system telepresence TP3006 oparty na technologii HD. Rozwiązanie stworzone w odpowiedzi na obecne potrzeby świata biznesu, zaprojektowane zostało do komunikacji twarzą w twarz.

Przy jego wykorzystaniu, uczestnicy konferencji mogą widzieć się w rzeczywistych rozmiarach, tak jakby siedzieli przy wspólnym stole. W czasie dyskusji Huawei TP3006 przenosi użytkowników w świat wideo Full HD.

Odpowiednio zaprojektowany system dźwięku pozwala łatwo określić, z którego miejsca dochodzi głos, co znacznie usprawnia komunikację. Przyjazny design i inteligentne funkcje sterowania, jakimi dysponuje TP3006 sprawiają, że przy jego wykorzystaniu można łatwo się komunikować. Rozwiązanie umożliwia nawiązywanie połączeń poprzez linie 4E1 oraz IP. Połączenia mogą być szyfrowane co gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa komunikacji.

Dzisiejsze szybkie tempo globalnej gospodarki i biznesu wymusza ciągłą konieczność błyskawicznej komunikacji pomiędzy przedsiębiorstwami i partnerami rozproszonymi na całym świecie. Oparta na synergii współpraca w firmie, możliwa dzięki systemowi telepresence TP3006, przynosi przedsiębiorstwom znaczne korzyści, wpływa na obniżenie kosztów i pozwala zdystansować konkurencję.

Absolutny realizm prezentacji audiowizualnych

System TP3006 gwarantuje zachowanie rzeczywistego przebiegu wideokonferencji, dzięki 65-calowemu ekranowi LCD Full HD. Zastosowana technologia audio pozwala usłyszeć nawet najbardziej cichy dźwięk. System może być wykorzystywany przez kilka osób lub większą liczbę użytkowników, dając możliwość prowadzenia doskonałej jakości wideokonferencji.

Łatwa obsługa

Inteligentne funkcje kontroli konferencji i dotykowy interfejs użytkownika można dostosować do indywidualnych potrzeb. Rozwiązanie Huawei pozwala na drobiazgowe zaplanowanie wideokonferencji i kontrolę każdego szczegółu podczas jej przebiegu.

Wideoterminal TP3006 można w niezwykle prosty sposób włączyć i wyłączyć. Nawiązanie połączenia możliwe jest jednym naciśnięciem przycisku. W podobny sposób można kontrolować przebieg wideokonferencji, włączać i wyłączać mikrofon, wyciszać głośnik oraz zmieniać tryb transmisji. Zarządzanie przebiegiem wideokonferencji jest niezwykle łatwe, dzięki wykorzystaniu przeglądarki WWW.

Dane techniczne

Sieci
Medium transmisyjne: IP, 4E1
Szerokość pasma: 6 Mbps-24 Mbps (12 Mbps dla 720p, 18 Mbps dla 1080p)
Interfejs
Panel dotykowy: zintegrowany interfejs
Menu: styl menu definiowany przez użytkownika
Wykorzystywane standardy
Protokoły telekomunikacyjne: ITU-T H.323, SIP
Protokoły wideo: H.263, H.264
Protokoły audio: G.711, G.722, G.728, AAC-LD (32 kHz, 48 kHz), AAC-LD stereo
Format wideo: 720p (60fps), 1080p (60fps)
Konferencja H.323: H.245
Przesyłanie danych multimedialnych H.239
Szyfrowanie H.235
Szyfrowanie AES
Protokoły sieciowe: TCP/IP, DHCP, Telnet, HTTP, NAT, PPPoE, ETSI
Interfejs LAN: IEEE 802.3/u
Więcej na huawei.kontel.pl

Rozwiązania HUAWEI dostępne są w dystrybucji KONTEL-TELECOM, wyłącznego przedstawiciela rozwiązań wideokonferencyjnych i telepresence tej marki w Polsce.

wtorek, 4 października 2011

Charakterystyka systemu Windows Phone

Na rynku systemów operacyjnych panuje obecnie wojna. Firmy walczą jak mogą o każdego klienta. Android, Windows Phone czy iOS, kogo więc wybrać i nie dać się zwariować?

Na początku pragnąłbym ,abyśmy sobie wyjaśnili jedną podstawową sprawę Windows Mobile to nie jest to samo co Windows Phone. Mimo niewielkiej różnicy w nazwie, zmiany jakie zaszły w budowie systemu są przeogromne.

Co się zmieniło? Dosłownie wszystko. Po pierwsze Windows Phone to system pracujący na kafelkach, czyli korzystający z interfejsu Metro. Tutaj każda ikona i dodatkowo każdy element tej ikony ma bardzo wielkie znaczenie. Po drugie brak rysika. Coś co charakteryzowało telefony z wysłużonym Windows Mobile, rysik wsuwany w obudowę telefonu służący niejednokrotnie do penetrowania otworów zębowych posiadacza. Miało to jednak jedną niewątpliwą zaletę, otóż wyświetlacze tych smartphonów reagowały na dotyk, a nie na ciepło jak to się dzieje obecnie, toteż w zimne dni nie musieliśmy najpierw rozgrzewać dłoni, aby napisać sms-a.

To były dwie fundamentalne różnice. Ale opuśćmy pastwienie się nad poprzednikiem, skupmy się nad teraźniejszością oraz tym w jaki sposób Windows Phone wyprzedza konkurencję, czyli Androida oraz iOS od Apple.

Nasz WP posiada integrację z usługą Xbox Live. To znaczy, że możemy grać w tą samą grę na konsoli jak i na naszej słuchawce, ba nawet możemy robić to z kimś jednocześnie, korzystając na raz z obu urządzeń. Co więcej. system jest doskonale zintegrowany z mediami społecznościowymi, jak np. Facebook czy Twitter. Idąc dalej wspomnijmy o usłudze Find My Phone, która pozwala nam zlokalizować nasze urządzenie w przypadku, gdybyśmy je zgubili.

Myślę, że te wszystkie opisane powyżej zalety przekonały Was, drogich czytelników do rozważenia opcji zakupu telefonu z Windows Phone.

niedziela, 2 października 2011

E-Korespondencja w Elektro-Sparku

Lubelska firma Elektro-Spark wdroży elektroniczny system zarządzania korespondencją. Wprowadzeniem systemu zajmie się wrocławska spółka MIS SA, specjalizująca się w kompleksowych rozwiązaniach wspierających zarządzanie.

Zarządzanie korespondencją to jeden z podstawowych procesów zachodzących w firmie. Od powszechnej rejestracji oraz archiwizacji dokumentów przychodzących i wychodzących zależy powodzenie wielu biznesowych kontraktów. Przejrzyste komunikowanie się z klientami i innymi partnerami biznesowymi ma też wpływ na efektywność przedsiębiorstwa. Dziś już nie ma miejsca na chaos w biznesowej korespondencji, dlatego warto stosować narzędzia IT do rejestrowania maili i dokumentów papierowych, związanych na przykład z zamówieniami, by skupić się na prowadzeniu biznesu mówi Marcel Kasprzak, prezes MIS SA.

Specjaliści MIS-a dostarczą oraz wdrożą w Elektro-Sparku system do elektronicznego zarządzania korespondencją wychodzącą i przychodzącą. Lubelski producent stacji transformatorowych, rozdzielni SN/NN i właściciel hurtowi będzie mógł szybko i sprawnie dostać się do repozytorium dokumentów, którą zarządzać będzie aplikacja mis-Partner21/Korespondencja. Elektro-Spark obsługuje rocznie ok. 5 tys. klientów i ma w ofercie ok. 230 tys. pozycji asortymentowych. Oprogramowanie zabezpieczy firmę przed utratą dokumentów oraz zarejestruje historię korespondencji, co automatycznie wskaże, kto i kiedy wykonał określone zadanie.
- W efekcie końcowym powstanie system nadzorujący korespondencję z klientem mający bezpośredni wpływ na działalność operacyjną firmy mówi Adam Waleszczak, główny architekt rozwiązań IT firmy Elektro-Spark.

Wdrożenie oprogramowania mis-Partner21/Korespondencja w technologii IBM Lotus Domino będzie kolejnym etapem informatyzacji procesów biznesowych w Elektro-Sparku. Wcześniej firma także za sprawą MIS SA wprowadziła elektroniczne systemy do rezerwacji zasobów oraz tworzenia i przechowywania dokumentacji projektowej związanej z działalnością firmy.

piątek, 30 września 2011

BlackBerry Bold 9780

BlackBerry Bold 9780

Autorem artykułu jest PiterZG



RIM rozszerza swoją ofertę o nowy smartfon z linii Bold, wyposażony w ekran o rozdzielczości 480 x 360 pikseli, klawiaturę QWERTY, nawigację GPS oraz 5-megapikselowy aparat cyfrowy.

Blackberry Bold 9780BlackBerry Bold 9780 to najnowszy smartfon firmy RIM, który oczywiście wyposażony jest w sprzętową klawiaturę QWERTY. Ponadto w jego wyposażeniu znajdziemy 5-megapikselowy aparat cyfrowy z autofokusem, stabilizacją obrazu i fleszem LED, 512 MB pamięci flash, gniazdo kart pamięci microSD (do 32 GB), łączność WiFi 802.11b/g ze wsparciem rozmów przez WiFi (tam gdzie, jest dostępne UMA), nawigację A-GPS z preinstalowanymi mapami, ekran o rozdzielczości 480 x 320 pikseli oraz trackpad. Smartfon jest pierwszym modelem z linii Bold, opartym na systemie operacyjnym BlackBerry OS 6.0. System posiada nową, wydajną przeglądarkę opartą na silniku WebKit, która szybko i efektywnie renderuje strony. Przeglądarka pozwala także na płynną nawigację za pomocą optycznego trackpada, wprowadza możliwość otwierania stron w zakładkach, pozwalając na jednoczesne przeglądanie kilku stron oraz posiada funkcjonalność zoom, która ułatwia przewijanie i przeglądanie tekstu.

Inne możliwości systemu BlackBerry 6 to między innymi rozszerzone funkcje komunikacyjne, w tym ułatwione zarządzanie RSS-ami i zintegrowany dostęp do narzędzi takich jak: BlackBerry Messenger, Facebook, Twitter, MySpace oraz licznych aplikacji komunikacyjnych. Nowy system operacyjny to także zwiększone możliwości multimedialne, w tym dedykowana aplikacja YouTube, przeprojektowane aplikacje muzyczne i fotograficzne oraz nowa, uniwersalna wyszukiwarka, która pozwala w efektywny sposób przeszukiwać zawartość smartfonu i rozwijać zakres poszukiwań.

Bateria urządzenia ma zapewnić do 6 godzin rozmów w trybie GSM lub UMTS, albo do 22 dni czuwania w trybie GSM, bądź do 17 dni czuwania w trybie UMTS.

 

---

PiterZG

Telefony dla Seniorów – czy to już boom?

Telefony dla Seniorów – czy to już boom?

Autorem artykułu jest Med Adviser



Producenci telefonów i akcesoriów telefonicznych coraz częściej powiększają swoją ofertę o propozycje dla dotąd bardzo niedocenianej grupy odbiorców, jaką są Seniorzy. Ich potrzeby do niedawna bagatelizowane teraz stanowią nowy trend wzrostu srebrnej gospodarki i dobry kierunek rozwoju tego rynku.

Obecnie rynek produktów, a szczególnie telefonów dla Seniora jest jedną z tych gospodarczych niszy, która ostatnimi czasy chwyciła mocny wiatr w żagle i siłą rozpędu zapoczątkowaną przez usługi finansowe dla Seniorów, wycieczki da osób starszych na Wschód (śladami przodków) i kosmetyki dla cery dojrzałej pędzi wciąż na przód nie zważając na bariery, w postaci np. dość ograniczonych, jak na warunki europejskie budżetów polskich Seniorów. Czy jednak nowe technologie poddają się regułom cenowym na "srebrnym rynku"? Czy telefon dla Seniora to dobry pomysł?

Polscy Seniorzy i emeryci to bardzo specyficzna i lojalna grupa odbiorców, zaś nowe technologie, takie jak tusługi telefoniczne  i akcesoria telekomunikacyjne wbrew wszelkim pozorom, właśnie takich klientów potrzebują. 

Jeszcze kilka lat temu producencitelefon dla Seniora, telefony dla Seniorów telefonów stacjonarnych oraz telefonów komórkowych w swoich planach marketingowych w ogóle nie brali pod uwagę starszej części społeczeństwa, często schorowanych lub niepełnosprawnych osób, mieszkających samotnie, dla których sprawny i funkcjonalny aparat telefoniczny to  nierzadko jedyna możliwość kontaktu z rodziną lub znajomymi. Takie krótkowzroczne patrzenie na rzeczywistość przez pryzmat zasobności portfela na niewiele się jednak zdało bo każdy z nas wie, że potrzeba matką wynalazku, wówczas pieniądze stanowią drugorzędny argument.

Obecnie w dobie rozkwitu srebrnej gospodarki, producenci prześcigają się w propozycjach dla Seniorów. Na rynku regularnie pojawiają się coraz to nowe telefony dla osób starszych, w tym odpowiednio zaprojektowane telefony komórkowe dla Seniorów.

Ceny rynkowe najpopularniejszych telefonów dla Seniora zaczynają się już od 80 zł - więc są to naprawdę niedrogie propozycje w bardzo konkurencyjnych cenach, warto też podkreślić, iż taki aparat został zaprojektowany w taki sposób by zarówno odbieranie jak i wykonywanie połączeń telefonicznych było maksymalnie proste i wygodne, w efekcie ułatwiało życie polskiemu Seniorowi. Prawie każdy telefon dla Seniora dostępny na rynku charakteryzuje się dużymi przyciskami, ułatwiającymi wybieranie numeru, niezwykle czytelnym wyświetlaczem o podwyższonym kontraście oraz co najciekawsze, programowalnymi przyciskami szybkiego wyboru (z pamięcią bezpośrednią), w których zamiast standardowych cyferek można wstawić zdjęcia swoich bliskich. Taka pomoc z pewnością ułatwi telefonowanie i skróci jego czas osobom, które mają problem z zapamiętywaniem numerów telefonów. Telefony dla osób starszych to również idealny pomysł na prezent dla babci lub dziadka, który z pewnością będzie najlepszym zamiennikiem normalnego aparatu stacjonarnego i ciekawszą alternatywą dla suplementów diety 50+, skarpetek czy kapci, które zazwyczaj kupujemy, wierząc, że to wymarzony prezent dla bliskiej osoby!komórka dla Seniora, telefony komórkowe dla Seniorów

Producenci aparatów telefonicznych wychodząc na przeciw osobom starszym, poszli o krok dalej i postanowili zaproponować również kilka rozwiązań mobilnych dla Seniora. Tacy oferenci jak MaxCom, czy MyPhone proponują swoim klientom  wygodne i łatwe w użyciu komórki dla Seniora w bardzo preferencyjnych cenach. Te nowoczesne i zazwyczaj bardzo eleganckie telefony komórkowe wyposażono w duże, podświetlane klawisze oraz, co najważniejsze, czytelny, monochromatyczny wyświetlacz o pomarańczowym podświetleniu.

Komórki tego typu zazwyczaj posiadają również specjalny przycisk bezpieczeństwa, który można nacisnąć w razie zagrożenia życia, złego samopoczucia lub we wszystkich tych sytuacjach, w których przydałaby nam się pomoc osoby bliskiej. Przycisk o charakterystycznym, jaskrawo pomarańczowym kolorze umożliwia zaprogramowanie kilku wybranych przez nas numerów telefonów. W momencie nagłej sytuacji po jego przyciśnięciu telefon komórkowy sam powiadomi odpowiednie osoby, wcześniej przez nas zdefiniowane. Warto również podkreślić, że dostępne poza siecią telefony komórkowe dla Seniorów nie posiadają blokady SIM, dzięki czemu z powodzeniem współpracują z każdą siecią komórkową, a ich rynkowa cena to zaledwie 250 zł, co plasuje je pod względem ceny wśród zdecydowanie najtańszych rozwiązań mobilnych na rynku.

Podsumowując, warto podkreślić, że telefony dla osób starszych to wspaniałe zamienniki dla używanych na co dzień, często zbyt skomplikowanych lub zbyt wysłużonych telefonów naszych babć i dziadków, które przy minimalnym nakładzie pieniężnym mogą zdecydowanie ułatwić życie naszym bliskim.

---

Zaprzyjaźniony serwis - www.SklepikSeniora.pl

Pierwszy na świecie telefon w technologii 802.11n

Pierwszy na świecie telefon w technologii 802.11n

Autorem artykułu jest PiterZG



Ascom wprowadził na rynek nowej generacji VoWi-Fi bez­przewodowy telefon Ascom i62. Rozwiązanie Ascom oznacza niezależność od producenta sieci WLAN, łatwe wdrożenie i skalowalność, jak również zdolność do integracji i komunikowania się z szeroką gamą zewnętrznych źródeł informacji.

Ascom i62Ascom wprowadził na rynek nowej generacji VoWi-Fi bez­przewodowy telefon Ascom i62. Ma on elegancki design, wysokiej rozdzielczości kolorowy wyświetlacz TFT, wysoki stopień ochrony przed wodą i zanieczyszczeniami (IP-44), dłuższy czas pracy baterii oraz wiele innych ulepszeń. Po­dobnie jak pozostałe telefony bezprzewodowe Ascom, i62 ma funkcję zdalnego programowania (OTA) i został prze­testowany do współpracy z różnymi sieciami Wi-Fi. Urządzenie zapewnia bezprzewodowy system transmisji głosu i wiadomości, ma wbudowane alarmy osobiste. Tele­fon pozwala na korzystanie z aplikacji lokalizujących poło­żenie użytkownika oraz na przesyłanie wiadomości, nie­zwykle przydatne zarówno w sytuacjach krytycznych, jak i codziennej pracy.

Ascom i62 to dobre rozwiązanie dla użytkowników dzięki interaktywnemu messagingowi Ascom, który integruje media stacjonarne, bezprzewodowe i mobilne, w tym alarmy i wiadomości, jak również bezprzewodowe systemy komunikacyjne, z publicznymi technologiami komunikacji, taki­mi jak GSM, e mail i internet. Ascom i62 zapewnia kom­patybilność z największymi dostawcami WLAN i dostosowuje swoje funkcje do wymagań. Niezależnie od tego, czy telefon podłączony jest do tradycyjnej centrali telefonicz­nej, czy nowoczesnego IP-PBX, czy przekazuje informacje z systemu przywoławczego, czy też z systemu monitorowania pacjenta, Ascom zapewnia optymalną integrację tych wszystkich systemów.

---

PiterZG


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Walka na rynku akcesoriów GSM

Walka na rynku akcesoriów GSM

Autorem artykułu jest Bartosz Kaliński



Mało osób spoza branży GSM zdają sobie sprawę jak wielka rywalizacja i trudności dotykają producentów akcesoriów do telefonów komórkowych. Krótka charakterystyka i opis działania hurtowni akcesoriów GSM.

Mało, kto zdaje sobie sprawę jak twarda i brutalna jest konkurencja na rynku akcesoriów do telefonów komórkowych. Ta niszowa branża jest w Polsce podzielona między kilku importerów akcesoriów GSM. Większość z nich posiada własne marki, pod którymi prowadzi sprzedaż oraz dystrybuują akcesoria oryginalne. Importerzy ci współpracują z lokalnymi hurtowniami GSM, hipermarketami oraz bezpośrednio z sklepami i punktami operatorów telefonii komórkowej. To dość hermetyczny świat, właściciele i dyrektorzy są związani z rynkiem telefonów komórkowych od samego jego początku i doskonale się znają. Powodów, z których bardzo trudno jest rozpocząć działalność hurtowni GSM jest o wiele więcej.

Ale od początku. Decydując się na sprzedaż hurtową akcesoriów do telefonów można wybrać dwie drogi, pierwsza to nawiązać współpracę z importerem już działającym na rynku i zostać jego dystrybutorem lokalnym, druga to samemu sprowadzać akcesoria GSM. Jak wszystko zarówno pierwsza jak i druga opcja ma korzyści i wady.

 

Zalety i wady bycia lokalną hurtownią:

Największą korzyścią jest dostępność akcesoriów w Polsce, nie trzeba ściągać ich z Chin lub Tajwanu. Istnieje możliwość nawiązania współpracy z kilkoma firmami sprowadzającymi towar, co zapewnia dostępność asortymentu. Wielu z importerów akcesoriów GSM godzi się na odroczony termin spłaty. Co do dystrybucji to lokalne hurtownie akcesoriów sprzedają towar głównie do sklepów i komisów z telefonami oraz do punktów sieci takich jak Orange, Play, ERA i Plus. Niestety wiele z nich nie może w sposób jawny kupować akcesoria GSM od firm nieposiadających umowy z operatorem. Dodatkową opcją są portale aukcyjne typu allegro.pl i handel internetowy. Wadami są: ograniczony zasięg lokalnej hurtowni GSM, brak własnych marek akcesoriów, małe zamówienia od poszczególnych klientów, konkurencja z innymi lokalnymi hurtowniami tym samym towarem i małe szanse nawiązania współpracy z dużymi odbiorcami.

 

Bezpośredni importerzy i duże hurtownie akcesoriów GSM:

Firma zdecydowana na samodzielne sprowadzanie towaru z Azji i sprzedaż w Polsce stoi przed bardzo dużym wyzwaniem. Pierwszą rzeczą, którą powinien zrobić importer akcesoriów do telefonów jest dokładne zaznajomienie się z rynki, z rynkiem, który się ciągle i dynamicznie zmienia. Następnie jest zdobicie kontaktów z fabrykami w Chinach i wybranie odpowiednich akcesoriów. Tu pojawiają się pierwsze trudności. Większość fabryk żąda za próbki akcesoriów sporych opłat, znacznie przekraczających cenę hurtową, co w połączeniu z kosztem wysyłki stanowić może sporą kwotę. Składając zamówienie trzeba pamiętać, że ceny zależą bezpośredni od ilości zamawianych akcesoriów do telefonów, a fabryki żądają połowy sumy, jako zaliczki przed podjęciem produkcji! Dugą połowę trzeba zapłacić przed wysłaniem towarów, czyli kilka tygodni od zamówienia. Niestety, aby być importerem, GSM trzeba dysponować znacznymi środkami. Płatności dokonywane są prawie zawsze w dolarach, co wiąże się z ryzykiem kursowym. Kolejna niedogodność to transport do kraju, koszt i czas związany jest przede wszystkim od firmy transportowej. Cena sprowadzenia akcesoriów GSM drogą lotniczą jest zwykle zbyt wysoka. Statek zwykle płynie od trzech tygodni, kolejny tydzień zajmuje oclenie i transport do magazynu. Przed odebraniem akcesoriów należy jeszcze zapłacić z góry cło i VAT. Nadszedł czas na sprzedaż. Głównymi odbiorcami będą hurtownie akcesoriów GSM. Dla tego typów klientów liczy się głównie cena i terminy zapłaty, co zmniejsza możliwą marżę. Jak widać taki handel nie jest łatwy, ale niesie ze sobą pewne korzyści. Hurtownie GSM, które są jednocześnie importerami mają własne marki, pracują na swoją reputację. Duzi klienci robią znacznie większe zamówienia, a oprócz tego istnieje szansa nawiązania współpracy z sieciami telefonów komórkowych i marketami.

 

A teraz trochę o konkurencji między hurtowniami GSM:

Punkty operatorów telefonów są zwykle częścią większych sieci liczących kilkadziesiąt punktów. Franczyzodawcy w umowach zapewniają sobie wyłączność na sprzedaż akcesoriów do takich punktów. O taki rynek warto walczyć! Sieci wymagają niskich cen, terminów płatności i prawa zwrotu akcesoriów, dlatego oferty hurtowni GSM często balansują na granicy opłacalności. Podobnie rzecz się ma z hipermarketami. W zamian za możliwość sprzedaży akcesoriów markety żądają tego, co sieci oraz tak zwanych „opłat marketingowych” i to wszystko bez żadnej gwarancji sprzedaży. Rynek dla małych sklepów i komisów telefonów komórkowych też nie jest łatwy. Za dobrą lokalizację w centrach handlowych muszą płacić kilkanaście lub więcej tysięcy złoty, co jest szczególnie dotkliwe w obecnych czasach. Wszystkie te powody sprawiają, że nie łatwo wyrwać swój „kawałek tortu” branży akcesoriów GSM.

---

Jak wybrać telefon komórkowy?

Jak wybrać telefon komórkowy?

Autorem artykułu jest Tomasz Galicki



Wybór telefonu komórkowego był łatwy w czasach, gdy...go nie było. Rynek proponował kilka modeli, które nie zachwycały wyglądem, a ich jedyną funkcją była możliwość dzwonienia, później również wysyłania smsów.

Ceny również nie zachęcały, więc na to „udogodnienie” nie mógł pozwolić sobie każdy.

Dziś sytuacja wygląda nieco inaczej. Telefon komórkowy posiada niemal każdy, łącznie z dziećmi, które jeszcze dobrze nie potrafią pisać i czytać. I to właśnie one mają najmniej problemów z opanowaniem nawet bardzo skomplikowanych funkcji. Jednak nie o umiejętnościach czterolatków będziemy dziś mówili. Zajmiemy się tematem wyboru telefonu komórkowego, który będzie spełniał nasze wymagania, nieźle się prezentował, a i z akcesoriami do niego nie będzie problemu. Jak wybrać telefon „idealny” skoro wokół tyle możliwości?

Na początku zastanów się do czego będzie Ci potrzebny. To pozwoli na określenie tego jakiej wielkości ekranu będziesz potrzebował. Jeśli telefon komórkowy ma służyć do dzwonienia i pisania smsów nie będzie Ci potrzebny ogromny wyświetlacz z milionami kolorów. I odwrotnie – raczej nie obejrzysz filmu, czy też nie skorzystasz z Facebooka, jeśli wyświetlacz w Twoim telefonie nie będzie miał odpowiednich rozmiarów – będzie to wysoce niewygodne.

Wybierając telefon komórkowy, zwróć uwagę na jego system operacyjny. Obecnie popularny jest system Android, który można spotkać w smartfonach, ale całkiem nieźle spisuje się również Symbian, czy Windows Mobile. Telefon z systemem operacyjnym stwarza więcej możliwości, takich jak korzystanie z komunikatora, czy przeglądarki internetowej, czy nawet odtwarzanie filmów.

Bateria jest równie ważnym elementem, co wyświetlacz. To od jej pojemności i żywotności będzie zależało, jak długo telefon będzie z nami współpracował. Im ten będzie miał więcej funkcji, tym częściej trzeba będzie go ładować.

Wybierając telefon zwróćmy również uwagę w jaką pamięć wewnętrzną jest on wyposażony i jakie rozszerzenie pamięci oferuje. Zwykle ta pierwsza zamyka się w 150 MB, a ta druga pozwala na „dołożenie” i 32 GB, co z kolei stwarza nieograniczone niemal możliwości przechowywania zdjęć, muzyki, a nawet filmów.

Wybierając telefon warto również zwrócić uwagę na markę. Jeśli jesteśmy przyzwyczajeni do produktów od Apple, wybierzmy Iphone'a, jeśli od zawsze używaliśmy komórek Nokii, to może i tym razem producent sprosta naszym wymaganiom. Jeśli nie, pozostaje szukać czegoś, co pozwoli nam na wygodne korzystanie. Musimy jednak pamiętać o jednym – wybór komórki wciąga!

---

T.G.

Angry Birds, czyli wściekłe kurczaki na Androida

Angry Birds, czyli wściekłe kurczaki na Androida

Autorem artykułu jest Diamond



Gra Angry Birds została stworzona przez firmę Rovio w 2010 roku i od razu znalazła rzeszę fanów i stała się najlepszą grą roku. Wściekłe Kurczaki, a właściwie różnego rodzaju ptaki, mszczą się na zwyrodniałych świnkach, które zabrały ich jajka, co możemy zobaczyć na krótkim filmiku we wstępie gry.

angry birds

Dokładniej: gra polega na wystrzeliwaniu ptaków z procy w różnych kierunkach i z różną siłą tak by zniszczyć wszystkie prosiaki i jak najwięcej konstrukcji, na których się znajdują.

angry birds

Za każdą planszę można zdobyć od 1 do 3 gwiazdek i dzięki nim odblokowujemy kolejną planszę, po uzyskaniu odpowiedniej ich  ilości odblokowujemy światy, których w tej grze jest wiele, a dodatkowe otrzymujemy przy okazji świąt (np. Boże Narodzenie, Walentynki, Święto Św. Patryka etc.).


angry birds
Istnieją różne rodzaje ptaków.

Czerwone – pierwsze z dostępnych, nie niszczą zbyt wiele, ale na pierwszych planszach są wystarczająco mocne. Nie mają super mocny w przeciwieństwie do kolejnych.

Żółte – mają w kuperku nitro, które po tapnięciu drugi raz na ekran odpala się. Bez problemów niszczą drewno i nie staną im na przeszkodzie żadne świnki.

Niebieskie – szalone trio, po tapnięciu drugi raz na ekran rozdziela się na 3 małe kogutki, które rąbią szkło niczym korniki drewno.

Czarne – wybuchowa bomba, która po tapnieciu rozwala metal w drobny mak.

Białe – dzikie kokoszki, po dotknięciu po raz drugi ekranu znosi super jajo, które spadając na świńskie konstrukcje robi BIG BUM!

Zielone – niczym bumerangi po wystrzeleniu zawracają by atakować przyszłe kotlety ze strony, z której ich się nie spodziewają.

Istnieje również 5 rodzajów świnków.

Najmniejsze są najprostsze do zabicia, istnieją też duże prosiaki ale ich też jest łatwo się pozbyć. Jednymi z gorszych są knury z wąsami i koroną, jednak swą wredotą przerastają je świnie z kaskiem, który chroni ich ryjek przed cierpieniem. Ale nie na długo!

Cichy i budujący w napięciu podkład muzyczny świetnie pomaga w napawaniu się nienawiścią przeciwko świnkom.

---

Prawne wojny o patenty dla smartfonów

Prawne wojny o patenty dla smartfonów

Autorem artykułu jest Tomasz Galicki



O sporach sądowych dotyczących patentów na smartfony było w ostatnim czasie całkiem głośno. W walkę zaangażowanych jest większość światowych koncernów: Motorola, Nokia, HTC, Google, Apple i Samsung.

I wcale nie zanosi się na to, by tego typu konfrontacje miały się skończyć. W końcu jest o co walczyć.

Ostatni spór Apple'a i Samsunga śledziły oczy milionów ludzi na całym świecie, stawka była bowiem ogromna. Nadgryzione jabłko posądziło konkurencję o łamanie patentów na przewijanie i przeglądanie galerii zdjęć w modelach Galaxy S, Galaxy S II oraz Galaxy Ace. Holenderski sąd zadecydował, że Samsung faktycznie ukradł własność intelektualna Apple'a i zakazał produkcji i dystrybucji galaktycznych telefonów. Jest to kolejna przegrana Samsunga, wcześniej bowiem Apple'a wygrał spór dotyczący skopiowania patentów z iPada na Galaxy Tab 10.1. Apple odważnie oskarża koreańską korporacje, nie zważając nawet na fakt, iż Samsung jest producentem chipów wykorzystywanych w MacBookach Pro.

Powyższy przykład jest tylko jednym z wielu przykładów sądowych starć dotyczących patentów. I najprawdopodobniej jest to dopiero początek technologicznych starć, bowiem powodów do nich nie brakuje. Jak podaje jeden z portali informacyjnych, dobry prawnik w jednym zaledwie smartfonie jest w stanie znaleźć 250 tysięcy patentów, za które może pozwać. Cena jednego z nich może sięgać nie tyle setek milionów, co miliardów dolarów.

Na tego typu sporach zyskują firmy, windując w ten sposób ceny produktów, których dotyczą konflikty. Specjaliści zajmujący się nowymi technologiami mówią już o tzw. „bańce patentowej”, polegającej na tym, że producenci wykupują patent tylko po to, by móc się potem pozywać. W konsekwencji ceny akcji firm mających jakiekolwiek patenty, błyskawicznie idą w górę. W ten sposób możliwy jest powrót na rynek firm, które spóźniły się z nowościami, ale mającymi ukryte w rękawie asy – patenty. Pierwszą firmą, która chce w ten sposób znów stanąć na nogi jest Kodak, choć za nim w kolejce ustawiają się kolejni „spóźnieni”. Dowodem na potwierdzenie wyżej napisanych słów, może być przypadek firmy InterDigital, zajmującej się patentami w łączności bezprzewodowej. Wystarczyło, że zarząd ogłosił, iż poszukują kupca, a akcje firmy wzrosły o 75%, przekraczając tym samym magiczną granicę 3 miliardów dolarów.

Skoro są zwycięzcy, muszą być także przegrani, a do nich niewątpliwie należą niewielkie firmy. Twórcy iOs-u, systemu na którym pracują produkty Apple'a poszukują partnerów, by móc odeprzeć składane przeciw nim pozwy. Lodys i Intellectual Ventures żądają dodatkowych opłat za np. aktualizację aplikacji. Apple oczywiście płaci, problemem jest jednak fakt, że odnaleziono piętę Achillesową smartfonów. Pozwy będą się więc sypać jeden po drugim, a użytkownikom nowych technologii pozostanie tylko przyglądać się toczącym sporom i dostosowywać do wyroków sądów.

---

T.G.


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Apple niezaprzeczalnym liderem na rynku technologii mobilnych

Apple niezaprzeczalnym liderem na rynku technologii mobilnych

Autorem artykułu jest Tomasz Galicki



Kiedy w 2007 roku na sklepowe półki trafił pierwszy model iPhone’a, nikt nie mógł przypuszczać jak bardzo wpłynie on na światowy rynek telefonów. Pośród producentów smartfonów królowały Nokia oraz RIM, a najpopularniejszymi systemami operacyjnymi były Symbian i Windows Phone.

Dzisiaj rynek wygląda już zupełnie inaczej - o prymat walczą Apple i Samsung oraz Android i iOS. Walczyć jest o co, bowiem według wyliczeń firmy analitycznej Strategy Analytics rynek smartfonów w 2010 roku warty był 99 miliardów dolarów, z czego aż 29% przypadło właśnie producentowi iPhone’ów. Jeśli weźmie się również pod uwagę fakt, że w drugim kwartale 2011 roku Apple sprzedał 20.3 milionów sztuk swoich telefonów, będąc ilościowym liderem na rynku smartfonów, nie można mieć wątpliwości, że Apple napędza współczesny rynek konsumenckich technologii mobilnych. Na tak dużej popularności produktów z nadgryzionym jabłkiem korzystają również wszelkie sklepy z akcesoriami dla iPhone’ów, iPad’ów czy iPod’ów. Dodatki do produktów Apple to kategoria, która w 2009 roku według wyliczeń firmy Piper & Co. warta była 3.7 miliarda dolarów. Najpopularniejszymi dodatkami są słuchawki bluetooth, pokrowce i ładowarki, ale dostępne są też dużo bardziej wymyślne akcesoria. iPhone stał się ulubieńcem nie tylko gadżeciarskiej młodzieży, ale także naukowców i pasjonatów nowoczesnych technologii, którzy zapragnęli wykorzystać możliwości, jakie niesie ze sobą stabilny system operacyjny i bardzo dobry hardware. I tak dostępny jest na przykład doczepiany obiektyw, który daje możliwość sześciokrotnego, optycznego powiększenia fotografowanego obrazu. Gitarzyści mogą poprzez specjalną, niewielką przystawkę podłączyć do iPhone’a gitarę, która razem z odpowiednim programem zamienia telefon we wzmacniacz gitarowy, oferujący tysiące brzmień. Dla lekarzy przygotowano specjalną nakładkę do monitorowania pracy serca. Jak widać nowoczesne technologie znajdują swoich zwolenników wśród różnych grup społecznych, a smartfon już dawno przestał być tylko zabawką.

Niezależna firma „Asymco”, szacuje że w ciągu najbliższych miesięcy, Apple uzyska kapitał w wysokości 70 miliardów dolarów. Jeżeli utrzyma takie tempo rozwoju, w przeciągu kilku lat będzie w stanie przejąć cały światowy rynek telefonów komórkowych. Na szczęście nic takiego się nie wydarzy, a technologia nadal będzie śmiało kroczyć na przód, nakręcana przez konkurencję. Warto więc być świadomym imponujących dokonań Apple'a, zwłaszcza że na sukces zapracował jeden tylko telefon.

---

T.G.


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Najlepsze Aplikacje na Androida

Najlepsze Aplikacje na Androida

Autorem artykułu jest Steve Klops



Telefony z systemem Android oferują szeroki wybór dostępnych aplikacji. Dla nowych użytkowników Androida wybór aplikacji do zainstalowania może być wręcz przytłaczający.

Po zastosowaniu tego systemu w swoich telefonach przez takie firmy jak na  przykład HTC, Motorola czy Google, środowisko twórców aplikacji może cieszyć się znaczącym wzrostem zainteresowania ich produktami. Obecnie Android Market cechuje się ponad 15’000 aplikacji, od finansowych po gry czy aplikacje biurowe. Jako że niektóre aplikacje są bardziej użyteczne niż inne, oto moje 5 ulubionych:

Connect Bot

Connect Bot jest obowiązkową aplikacją dla każdego, kto ma styczność z serwerami Unix lub Linux. Aplikacja jest bardzo przyzwoita i zapewnia bezpiecznego klienta dla telefonów z Androidem. Connect Bot jest klientem SHH, przeznaczonym dla urządzeń pracujących na tym systemie i pozwala na łatwy zdalny dostęp do Serwa, prosto z twojego podręcznego urządzenia.

Ping

Kolejna świetna aplikacja dla każdego, kogo praca bądź zainteresowania związane są ze stronami internetowymi. Chcesz wiedzieć, czy twoja strona działa poprawnie? Ping pozwoli ci to sprawdzić z poziomu twojego telefonu. Jak sama nazwa wskazuje, aplikacja ta wysyła pingi ICPM do serwera.

App Manager

Jest to aplikacja, która sprawia, że zarządzanie twoimi aplikacjami staje się dużo łatwiejsze. Pozwala na zapis niechronionych aplikacji na kartę SD, jak również ułatwia odinstalowywanie i ponowne instalowanie aplikacji z karty.

Bar Code Scanner

Aplikacja ta wykorzystując kamerę w telefonie skanuje kody kreskowe. Odczytuje ona zarówno kody w formacie UPC jak i QR. Aplikacja współpracuje z innym, jak na przykład Amazon, aby można było sprawdzać ceny produktów.

Pic Say Pro

Photoshop na androida jest ciągle niedopracowany, jednak ta aplikacja zawiera w sobie bardzo dużo możliwości edycji zdjęć. Nawet darmowa wersja powinna zadowolić większość użytkowników. Inne aplikacje na androida tego typu nie są aż tak rozbudowane.

To tylko kilka moich przykładów, bo aplikacji takich jest obecnie mnóstwo. Jak zawsze, jedne są lepsze od innych ale myślę, że wielu osobom przydadzą się opisane przeze mnie aplikacje na androida.

---

Zajrzyj na Aplikacje na Androida

Android Market kontra App Store

Android Market kontra App Store

Autorem artykułu jest Steve Klops



W internecie możemy natknąć się na wiele dyskusji dotyczących różnic między telefonami z systemem Android a iPhone’ami. Gdy te dyskusje skupiają się głównie różnicach w użyteczności czy systemie operacyjnym, tak naprawdę prowadzą do dyskusji o różnicach między Android Market oraz App Store.

Możemy doszukać się tutaj wielu różnic, mających znaczenie zarówno dla użytkowników aplikacji jak i dla ich autorów.

Otwarty i Zamknięty. Jedną z największych różnic między obiema platformami jest fakt różnicy w podejściu twórców systemów do swobody rozpowszechniania aplikacji. App Store jest zamknięty. Aplikacje przed publikacją w sklepie muszą być najpierw zatwierdzone przez pracowników Apple, którzy decydują o akceptacji bądź odrzuceniu produktu. Przeciwnie podchodzą do tego twórcy Android Market. Autorzy aplikacji mogą po założeniu konta bez przeszkód dodawać swoje aplikacje, które od razu wędrują do Marketu. W wyniku tego aplikacje na androida charakteryzują sie znacznie większą różnorodnością niż te na iPhone’y.

Refundacje. Kolejna wielka różnica między Android Market a App Store dotyczy płatnych aplikacji. Kupując aplikację poprzez pierwszą platformę możemy otrzymać zwrot pieniędzy za niedziałającą aplikację w terminie do 24 godzin od zakupu. Zgoła inaczej jest w przypadku App Store, gdzie pomimo weryfikacji każdej aplikacji przez pracowników Apple, nie ma możliwości otrzymania zwrotu straconych pieniędzy.

Opłata autorów. Kolejna godna uwagi jest kwestia nakładanych opłat, zaraz po zarejestrowaniu się jako autor. Android Market pobiera od twórców aplikacji opłatę w wysokości 25$, po zapłaceniu można od razu umieszczać tam swoje programy. W App Store taka jednorazowa opłata wynosi 99$ jednak warto mieć na uwadze, że wnosząc tę opłatę nie mamy gwarancji, że nasze aplikacje ukażą się na platformie.

Konkurencja. W związku z tym, że system Android został wprowadzony stosunkowo niedawno, również konkurencja wśród autorów aplikacji jest mniejsza. Obecnie na aplikacje na iPhone’a tworzy ponad 100’000 zarejestrowanych użytkowników, podczas gdy na Androida niecałe 40’000.

Jak widać istnieje wiele różnic między tymi dwoma platformami. Jedne z nich ważne są z punktu widzenia użytkowników aplikacji, inne z punktu widzenia ich twórców. Otwartość systemu i oferowanie zwrotu pieniędzy sprawia, że Android Market staje się wielkim atutem dla użytkowników telefonów komórkowych. Od autorów Android wymaga mniejszych nakładów na start oraz pozwala w łatwiejszy sposób zaistnieć na rynku aplikacji mobilnych.

---

Aplikacje na Androida